Lean – Grønt belte

Lean Grønt belte – Ta forbedringsarbeidet til neste nivå

Har du grunnleggende Lean-kunnskap og vil ta det videre?

På Lean Grønt Belte får du verktøy, metoder og lederferdigheter til å lykkes som forbedringsleder i praksis – og skape en kultur for kontinuerlig utvikling i din virksomhet.

«Kurset ga en god innføring av verktøy og hjelpemidler. Praktiske oppgaver gjorde at man opplever i sterk grad overføringsverdi til egen organisasjon»

Hvem passer kurset for?

Kurset passer for deg som leder eller deltar i forbedringsarbeid og ønsker å gå dypere. Enten du vil styrke teamet ditt, skape bedre resultater eller lære mer om praktisk endringsledelse. Dette kurset bygger videre på Lean Gult belte eller tilsvarende forkunnskaper. Ta kontakt hvis du lurer på om dette kurset passer for deg.

Dette lærer du:

  • Lede med verdier og retning – kjerneprinsippene i Lean-ledelse
  • Forstå og anvende Toyotas 14 prinsipper – kjernen i verdens mest effektive produksjonssystem
  • Gemba og Genchi Genbutsu – se og forstå der verdiskapningen skjer
  • Praktisere coachende ledelse og motivere til forbedring
  • Kata, PDCA og A3 i strukturert problemløsning
  • Tavlemøter og 5S for forbedring i hverdagen
  • Verdistrømanalyse for å skape flyt og kundeverdi
  • Hoshin Kanri – målstyring som skaper retning og eierskap
  • Poka Yoke – forebygg feil før de oppstår

Kurset kombinerer teori, refleksjon og praktiske oppgaver. Vi jobber med case, trener på verktøyene og diskuterer erfaringer med andre deltakere – alt du lærer kan tas rett i bruk i din egen virksomhet.

Dette sitter du igjen med:

Trygghet og metodikk til å stå stødig i rollen som forbedringsleder – med verktøy til å skape en kultur for læring, engasjement og kontinuerlig forbedring.

Praktisk informasjon:

🗓️Varighet: 2 dager – neste åpne kurs finner du i påmeldingsskjemaet under

🏫Gjennomføring: Klasseromskurs

📜Sertifisering: Nettbasert sertifisering etter kurset

🏭Bedriftsintert: Kurset kan gjennomføres skreddersydd og bedriftsinternt

Kurset egner seg svært godt for bedriftsinterne gjennomføringer og kan tilpasses din virksomhets situasjon og behov.

Påmelding

Jeg vil melde meg på:
Jeg bekrefter at jeg har lest og akseptert salgsbetingelsene for Teamkonsults åpne kurs.